Strona główna » Pożyczka przez internet jest bezpieczna

Pożyczka przez internet jest bezpieczna

Pożyczki internetowe są bezpiecznePożyczanie pieniędzy od instytucji bankowych bądź pozabankowych zawsze wiąże się z pewną obawą. Czy kwota zaciągniętej pożyczki okaże się wystarczająca? Czy zdążymy ją spłacić na czas i uniknąć wysokich odsetek? Czy aby na pewno nasze finanse zostaną odpowiednio zabezpieczone? To właśnie kwestia bezpieczeństwa martwi nas najczęściej, tyle się przecież słyszy u upadku różnych firm pożyczkowych i nie tylko. Nasze obawy wzrastają w przypadku, gdy decydujemy się na pożyczkę przez internet, dotąd nie byliśmy przyzwyczajeni do tego rodzaju transakcji. Czy mamy się czym przejmować?

Składanie wniosku online


Wypełnianie wniosku o pożyczkę przez internet na konto tak naprawdę niewiele różni się od wizyty w instytucji pożyczkowej. Nawet jeżeli występują pewne różnice to zdecydowanie przemawiają one na naszą korzyść. Po pierwsze, nie ma mowy o żadnych kolejkach dzięki czemu wszystko przebiega sprawnie i szybko, a po drugie, cały proces zostaje znacznie uproszczony. Nasze obawy dotyczą jednak przeważnie uczciwości i rzetelności wybranej przez nas firmy pozabankowej. Łatwiej zaufać instytucji, która posiada formalną siedzibę, do której możemy się wybrać. Pożyczka przez internet również jest bezpieczna, ponieważ każda firma pozabankowa, która oferuje pożyczki swoim klientom, powinna spełniać szereg regulacji prawnych. Większość z nich pokrywa się z przepisami, których muszą przestrzegać banki. Prawo stoi zatem po naszej stronie.

Czy nasze dane są bezpieczne?


To druga z najczęstszych obaw, gdy realizujemy jakąś transakcję przez internet. W tym przypadku także nie musimy się niczym zamartwiać. Regulacje prawne, o których już wspomnieliśmy dotyczą również naszych danych osobowych. Żadna instytucja nie ma prawa udzielać jej innym podmiotom bez naszej zgody. Dopiero na nasze wyraźne wskazanie, nasze niektóre dane osobowe mogą zostać udostępnione, najczęściej jest to adres email czy nasze preferencje zakupowe.