Kiedy dotrze przelew i co ma na to wpływ?

Pytanie dotyczące tego, kiedy dotrze przelew, pojawia się w sieci coraz częściej. Musimy jednak wiedzieć, na co powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy próbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie. Warto zwrócić uwagę na czynniki, które definiują to, kiedy faktycznie dotrze do nas przelew. W poniższym artykule spróbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Przede wszystkim – czas realizacji

To, co jest najważniejszym czynnikiem, jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie kiedy dotrze przelew, to czas jego realizacji (tutaj znajdziesz tabelę z sesjami elixir przelewów dla różnych banków). Chodzi przede wszystkim o złożenie dyspozycji wykonania przelewu. Jeśli przykładowo zlecimy przelew rano, jeszcze przed pierwszą sesją wychodzącą danego banku, jest całkiem realna szansa na to, że taki przelew dotrze do adresata jeszcze tego samego dnia. Dotyczy to przede wszystkim przelewów tradycyjnych, wykonywanych w obrębie różnych banków. Czas zlecenia przelewu, jeśli mówimy o przelewach tradycyjnych wykonywanych w obrębie tego samego banku, nie ma jednak znaczenia. Są one realizowane od razu i w przeciągu kilku minut znajdują się na koncie odbiorcy. Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o różnego rodzaju przelewy ekspresowe. Tutaj jednak musimy wziąć pod uwagę to, czy mówimy o przelewach realizowanych za pomocą sesji exspress elixir, czy też przelewów na telefon BLIK.

Przelewy ekspresowe i przelewy na telefon BLIK

Coraz popularniejsze stają się przelewy na telefon BLIK. Czym jednak one są i czy za ich realizację pobierana jest jakaś opłata? To, od czego należy zacząć, jeśli mówimy o przelewach BLIK, to fakt, że są one wykonywane tylko i wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej banku. Kolejnym warunkiem, który jest niezbędny do realizacji przelewu BLIK, poza posiadaniem zainstalowanej aplikacji banku, jest zarejestrowanie numeru telefonu w systemie. Przelewy BLIK są bowiem realizowane nie poprzez wpisanie numeru konta odbiorcy, a poprzez podanie jego numeru telefonu. Numer telefonu, musi być przypisany do konta bankowego – tylko w takim przypadku możemy mówić o sukcesie, jeśli chodzi o wykonanie przelewu BLIK. Przelew taki znajduje się od razu na koncie odbiorcy i nie jest pobierana żadna opłata za jego wykonanie. W przypadku przelewów realizowanych w ramach sesji ekspress elixir sytuacja wygląda nieco inaczej. Ten rodzaj przelewu także znajduje się na koncie odbiorcy praktycznie od razu po zleceniu transakcji. Musimy jednak pamiętać, że za realizację takiego przelewu, zostanie od nas pobrana opłata. Jej wysokość zależna jest od indywidualnych stawek, które ustala nasz bank.