Dla kogo jest leasing konsumencki?

Leasing dla wielu przedsiębiorców i klientów indywidualnych jest zdecydowanie bardziej opłacalnym i co najważniejsze wygodniejszym rozwiązaniem niż na przykład popularny kredyt bankowy. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest leasing konsumencki, jakie są jego zalety i dla kogo jest on stworzony.

Dlaczego warto skorzystać z leasingu konsumenckiego?

Leasing ogranicza formalności do minimum, dlatego też nie trzeba marnować czasu i nerwów tak, jak w przypadku zaciągania kredytu bankowego. Do największych plusów należy zaliczyć również to, że firmy leasingowe mogą zaoferować swoim klientom lepsze warunki ubezpieczeniowe. Warto jednak wspomnieć i o tym, że osoby, które chcą skorzystać z leasingu konsumenckiego zmuszone są automatycznie do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia AC i NNW. Kolejną zaletą jest możliwość uzyskania specjalnych zniżek u partnerów firmy leasingowej. Dzięki rabatom można sporo zaoszczędzić nie tylko na dodatkowych sprzęcie do samochodu, ale również na wielu innych usługach. Dla wielu osób olbrzymią zaletą będzie także to, że zobowiązania związane z leasingiem konsumenckim nie są zapisywane w historii kredytowej.

Jakie wady?

Jak łatwo się domyślić leasing konsumencki ma nie tylko same zalety, ale również kilka wad, o których należy zawsze pamiętać. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że leasingowane auto nie jest naszą własnością. Konieczność wykupienia dodatkowych ubezpieczeń wiążę się oczywiście z większymi wydatkami. Niektóre firmy leasingowe wymagają wykupienia ubezpieczenia u konkretnego ubezpieczyciela, który nie zawsze może zaproponować najkorzystniejszą ofertę. Gdy samochód zostanie skradziony albo powstanie szkoda całkowita, to umowa leasingu automatycznie wygasa.

Kto może skorzystać z leasingu konsumenckiego?

Jak łatwo się domyślić leasing konsumencki przeznaczony jest przede wszystkim dla osób fizycznych, które mogą pochwalić się odpowiednią zdolnością kredytową u konkretnego leasingodawcy. Z praktycznego punktu widzenia zdolność ta jest bardzo często wyższa niż zdolność kredytowa ustalana przez placówki bankowe przy ubieganiu się o zwykły kredyt. Konsumencki leasing jest także doskonałym wyborem dla tych osób, które nie mogą marnować czasu na oczekiwanie na decyzję banku o przyznanie kredytu. Procedura przyznania leasingu jest bardzo prosta i szybka. Firmy leasingowe nie mają także obowiązku sprawdzania zdolności kredytowej swojego klienta. Nie sprawdzana jest także historia kredytowa w BIK (Biurze Informacji Kredytowej).